Představení stavebního systému

Snadná montáž

Snadná montáž i v nepřístupném terénu

Snadný transport

Vhodné pro stavbu v nepřístupném terénu

Odolnost

Dobré statické vlastnosti

Nízká hmotnost

Lehké, přesto pevné stavební prvky

Udržitelnost

Biodesky z obnovitelného materiálu

Pohledové vlastnosti

Krása dřeva v interiéru

Snadná montáž

Montáž ve dvou lidech

Stavební systém LS PANEL je vytvořen tak, aby jeho montáž zvládli 2 lidé bez žádné mechanizace. Je tak ideální pro stavbu drobnějších staveb svépomocí, interiérových příček, ale dá se z něj postavit i klasický rodinný dům nebo i stavba větších rozměrů. LS PANEL je velmi výhodný i pro všechny nadstavby a přístavby a to i v místech, kam se nedostane větší technika nebo auto.

Jednotlivé panely přivezete na staveniště na vozíku nebo menší dodávkou.

Na samotnou stavbu potom nepotřebujete žádné sofistikované nářadí, vystačíte si pouze s aku šroubovákem, vodováhou, kladivem, pistolí na tuby s tmelem a žebříkem.

Spojovací materiál a nezbytné komponenty jako součást dodávky

Jako součástí dodávky systému LS PANEL nedostanete pouze samotné panely, ale veškeré spojovací a kotvící prvky, pásky, tmely, kotvy, OSB desky atd., a to vše v přehledném kusovníku. Dále jsou součástí dodávky překlady pro zadané stavební otvory a prahy pro kotvení stěn v přízemí a díly pro vytvoření věnců.

Tabulka spojovacího materiálu k LS panelům

Podrobná dokumentace s detaily

Součástí dodávky je také velmi přehledně a precizně zpracovaný manuál s jednotlivými detaily, které zahrnují všechna spojení, která je nutno při stavbě jakékoli konstrukce vyřešit.

Dokumentace k montáži LS panelů

Snadný transport

Malé a lehké elementy

Při tvorbě stavebního systému LS PANEL byl kladen důraz na to, aby vyřešil stavbu i v místech, tam se nedostane jeřáb nebo jiná technika či kamion a aby bylo možné s jednotlivými elementy manipulovat ve dvou lidech. Díky tomu jsou elementy velmi kompaktní i na transport.

Odolnost

Mechanické vlastnosti LS PANELu

Všechny elementy jsou dimenzované tak, aby s nimi bylo možné stavět stavby, jako jsou klasické rodinné domy, vícepatrové nadstavby nebo přístavby.

LS Panel basic i LS Panel basic therm jsou vyrobené z vysoce kvalitní biodesky o tloušťce 42 mm a dimenzované na kolmé statické zatížení 1500 kg a nahodilé zatížení 1090 kg, celkem tedy na zatížení o hmotnosti 2590 kg.

Pro působení horizontálních sil je dimenzován na sílu větru o rychlosti 32,5 m/s (117 km/hod) – tedy sílu vichřice.

Odolnost LS panelů

Panel KVH strop a Panel KVH střecha

Tyto panely jsou tvořeny dvěma nosníky z KVH hranolů (řezivo sušené na 15 % +-3%, hoblované a délkově napojované cinkovým spojem) o průřezu 60 × 240 mm spojených s velmi kvalitní třívrstvou biodeskou NOVATOP SWP o tloušťce 27 mm.

Tento panel je dimenzován na kolmé plošné statické zatížení 180 kg/m2 a nahodilé zatížení 150 kg/m2 . Jeden stopní panel o rozponu 4,8 m je dimenzován na celkové zatížení 990 kg.

Nosnost LS panelů

Nízká hmotnost

Stavba ve dvou lidech

Hmotnost základního Panelu basic (biodeska tl. 42 mm + spojovací pásek) je v závislosti na výšce patra 50–60 kg, a to znamená velmi pohodlnou manipulaci a transport ve dvou lidech.

Hmotnost stropního resp. střešního panelu KVH je závislá na jeho délce. Při délce 3,5 m je jeho hmotnost (2× KVH hranol 60 × 240 + biodeska o tloušťce 27 mm) celkově cca 72 kg. Při větších délkách tohoto panelu si raději přizvěte ještě jednoho člověka na pomoc.

Udržitelnost

LS PANEL je ze dřeva

LS PANEL je stavební systém z masivního dřeva, což je jeden z mála stavebních materiálů, který je z hlediska spotřeby a koloběhu uhlíku v plusových hodnotách. Jedná se tedy o udržitelný způsob výstavby. Můžete namítnout, že je k tomu potřeba stromy pokácet, ale ty mají svůj mýtní věk, a pokud se dlouhodobě daří hospodařit v lesích odpovědně, je žádoucí porosty obnovovat a omlazovat.

Pohledové vlastnosti

Krása dřeva v interiéru

Řada stavebních systémů potřebuje z obou stran nějakou finalizaci v podobě omítky, obložení atp.

LS PANEL také potřebuje z exteriéru zaizolovat a opatřit jej fasádou, ale uvnitř se můžete těšit z krásy přírodního dřeva, které vdechne teplo a vůni do každé místnosti.

Vizualizace LS panelů v interiéru
Pohledovou stranu je vhodné ošetřit např. tenkovrstvou bílou lazurou,
Spoje mezi panely jsou zřejmé a mají mezi sebou tzv. fázičku

Pohledovou stranu je vhodné ošetřit např. tenkovrstvou bílou lazurou, která celý interiér prosvětlí a výrazně zpomalí žloutnutí (fotodegradaci) dřeva.

Spoje mezi panely jsou zřejmé a mají mezi sebou tzv. fázičku.

Spočítejte si cenu.